Už jste o něm slyšeli, ale ještě nevyzkoušeli? Tak pozorně čtěte, přijdete mu jistě na chuť. Čaj kvetoucí pochází z Číny. Vyrábí se svazováním čajových lístků a jeho postup zná pouze úzká skupina čínských mistrů. Nejčastěji k svazování čajových lístků je použit bílý čaj. A to z toho důvodu, že se může louhovat déle jak 5 minut a ani poté nezíská čaj nahořklou chuť.
Základem je čajová malá nevzhledná kulička, jež uvnitř je svázáno poupě kvetu. Čaj kvetoucí má svůj název dle tvaru, vůně a druhů poupat. Např. Sluneční paprsek, Srdce k srdci, nebo Kráska v růžovém. A jakže to funguje? Vezměte nejlépe skleněnou nádobu, do které kuličku položíte. Zalijte horkou vodou a už se jen dívejte, jak se z malé, nevzhledné kuličky rozvijí květ do celé své krásy.

Obliba kvetoucích čajů roste

Nejenom, že krásně voní, ale i chutná. Čaj kvetoucí je stále více žádoucím i u nepříznivců čajů. Neváhejte tedy a brzy nás navštivte! Vybrat si můžete po jednom kusu, nebo v dárkovém balení, po 4, 6, či 12 kusech. Uvidíte, už nikdy nebudete chtít jiný.